جمعه , 27 مرداد 1396

پذیرش دانشجو

نظام ترمی :

در نظام ترمی هر سال  یکبار پذیرش از طریق آزمون ورودی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انجام می گیرد.
 
شرایط مورد نیاز متقاضیان مقطع کاردانی :
 
1-داشتن دیپلم نظام قدیم (چهار ساله،شش ساله نظری و هنرستان)یا دیپلم سه ساله نظام جدید، دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کارو دانش
2-قبولی در آزمون ورودی
 
 
***روش گزینش دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از آزمون ورودی و معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین-متقاضیان بومی و عزیزان ایثار گر انجام می گیرد. 
 
  شرایط مورد نیاز متقاضیان مقطع کارشناسی :
1-داشتن  مدرک کاردانی معتبر
2-قبولی در آزمون ورودی
*متقاضیان رشته های گروه صنعت تنها پاسخگوی درس ریاضی خواهند بود. 
 
جهت آگاهی از مواد تخصصی آزمون ورودی مقطع کارشناسی ناپیوسته به این صفحه مراجعه کنید. 
 

  
 
نظام پودمانی:
 
در نظام پودمانی هر سال سه بار پذیرش بر اساس معدل دیپلم وتنها در مقطع کاردانی انجام می گیرد.
شرایط مورد نیاز متقاضیان :
1-داشتن دیپلم نظام قدیم (چهار ساله،شش ساله نظری و هنرستان)یا دیپلم سه ساله نظام جدید، دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کارو دانش
2-متقاضیان پسری که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند یا هنوز مشمول نشده اند و در هر صورت فاقد کارت پایان خدمت می باشند یا شاغل نیروهای مسلح نیستند اجازه ورود به این نظام آموزشی را ندارند.
3-روش گزینش دانشجو تنها بر اساس معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین-متقاضیان بومی و عزیزان ایثار گر انجام می گیرد. 
داوطلب بومی : به کسی اطلاق می گردد که در استان ایلام ساکن باشد.
داوطلب شاغل : شاغل به کسی اطلاق می گردد که در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی
1-در حرفه منطبق با رشته انتخابی  شاغل باشد.
2-در هنگام ثبت نام مشغول به فعالیت باشد.
3-یک سال سابقه کار و بیمه لازم را داشته باشد.
 

 
 
رشته های مورد پذیرش در این مرکز عبارتند از :
 
مقطع کاردانی :
 
گروه صنعت :
معماری - فناوری اطلاعات - بهره برداری پالایش گاز - تکنولوژی کنترل - اجرای ساختمانهای بتنی - الکترو تکنیک - بهینه سازی مصرف انرژی گرایش ساختمان
 
گروه مدیریت و خدمات اجتماعی :
مدیریت کسب و کار - امور تعاون - حسابداری مالی - حسابرسی
 
گروه فرهنگ و هنر :
روابط عمومی - گرافیک
 
مقطع کارشناسی:
فناوری اطلاعات - مهندسی عمران - معماری
 
با توجه به 3 بار پذیرش پودمانی در سال و یک پذیرش ترمی ،این مرکز آموزش در هر نوبت پذیرش ، تعداد خاصی از رشته های فوق را مورد پذیرش قرار می دهد.لذا جهت آگاهی دقیق از رشته ها، دفترچه راهنمای پذیرش همان دوره را از پست تهیه و مطالعه کنید.
  
 
دوره پودماني چيست ؟
پودمان مجموعه اي از چند درس وابسته به هم است که به همراه هم مهارتي خاص را در فرد ايجاد مي کند.در واقع دروس ارائه شده در يک نيمسال(پودمان) به هم مرتبط بوده و ضمن ايجاد يک آموزش خاص منجر به ايجاد يک مهارت خاص مي گردد. 
هر رشته متشکل از چند پودمان است که هر پودمان مهارت خاصي را در فرد ايجاد مي کند.در نهايت به دانش آموخته اي که تمامي پودمان ها را با موفقيت بگذراند ،مدرک رسمي کارداني اعطا مي گردد.
لذا دانشجو قدرت انتخاب چنداني در انتخاب واحد ندارد و دروس به هم پيوسته هر پودمان، در ابتداي هر نيمسال به او ارائه ميگردد.
نمره قبولي در نظام پودماني 12 مي باشد.
اگر دانشجويي ،در طول هر نيمسال تحصيلي که يک پودمان خاص به او ارائه شده است ، در بيش از 2 درس نمره مردودي اخذ کند ، اجازه ورود به پودمان بعدي را ندارد. لذا در طول نيمسال بعد نيز موظف به اخذ مجدد پودمان قبل است.لذا رمز موفقيت در هر پودمان اين است که دانشجو در بيش از دو درس نمره مردودي کسب نکند.
مدرک نظام پودماني کاملا معتبر بوده و خللي در ادامه تحصيل دانشجو يا اشتغال او ايجاد نمي کند. 
  شایان ذکر است که سالانه سه بار در سیستم پودمانی و یک بار در سیستم ترمی و  فقط از طریق سازمان سنجش کشوری پذیرش انجام می گیرد.
متقاضیان می توانند در بازه های زمانی که از طریق رسانه های عمومی اعلام می شود با مراجعه حضوری به اداره پست و تهیه دفترچه و یا با مراجعه به پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش کشوری اقدام به ثبت نام کنند.
                                                                                       مرکزعلمی-کاربردی ایلام 1